Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Karadeniz Teknik Üniversitesi, TTM iş birliği kapsamında düzenlenen “TÜBİTAK 1512 BİGG TANITIM ETKİNLİĞİ” bilgilendirme etkinliği 17.02.2022 tarihinde Saat:10:00’da Gümüşhane MYO, Hasan Basri ERTAŞ Konferans Salonundan yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.


Etkinlik Tarihi : 17 ŞUBAT 2022

Etkinlik Saati : 10.00

Etkinlik Yeri : Gümüşhane MYO, Hasan Basri ERTAŞ Konferans Salonu

 

“Teknolojik ve yenilikçi iş fikrinle şimdi başvur, TÜBİTAK 1512 BİGG programı kapsamında %100 hibe desteği ile şirketini kur” sloganıyla harekete geçen ve TÜBİTAK tarafından uygulayıcı kuruluş olarak yetkilendirilen Karadeniz Teknik Üniversitesi, Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KTÜ TTM), TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek (BİGG) Programı’nın 2022 Yılı 1. Çağrısı kapsamında ön başvurularını almaya başlamıştır. İlgili programa, akademisyenler, ön lisans/lisans/yüksek lisans/doktora öğrencileri, mezun olmuş ve girişimci adayı olarak teknolojik ve yenilikçi iş fikirlerini şirketleşerek faaliyete geçirmek isteyen ve ilgili şartları sağlayan kişiler başvurularını yapabilecektir.

1512 Girişimcilik Destek (BİGG) Programını bölgemize yaymak adına, bölge üniversitelerine ziyaretler organize ederek tanıtım etkinlikleri ve birebir görüşmeler düzenleyen KTÜ, TTM 17 Şubat 2022, Perşembe günü üniversitemiz akademisyenleri/öğrencileri ile tanıtım etkinliği ve birebir görüşmeler yapacaktır.

1512 Girişimcilik Destek (BİGG) Programını kapsamında Teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan akademisyenlerimiz ile öğrencilerimizi birebir görüşmeler yapmak üzere 17 Şubat 2022, Perşembe günü Saat 10:00’da Gümüşhane MYO, Hasan Basri ERTAŞ Konferans Salonuna bekliyoruz.